Over ons Onze geschiedenis
1853 Lang geleden, voordat KETTLE® Chips nog bestond, werden in Saratoga Springs, New York, de allereerste chips gemaakt door George Crum, de chef-kok van het Moon Lake House. Toen een klant zijn portie friet terug naar de keuken stuurde, omdat deze 'te dik' waren, besloot de gefrustreerde kok de aardappelen in flinterdunne schijfjes te snijden zodat het onmogelijk was ze met een vork te eten. Tot zijn verbazing was de klant in zijn nopjes over deze uitvinding en al gauw verspreidde het nieuws zich over deze lekkernij.
1978 Cameron Healy sticht Kettle Foods in het stadje Salem, in de Amerikaanse staat Oregon, met het doel natuurlijke producten van hoge kwaliteit te produceren. Met een oude bestelwagen én een passie voor lekkere en natuurlijke producten, gaat Cameron de boer op om kaas en geroosterde noten te verkopen aan natuurwinkels.
1982 De zaken van Kettle Foods liepen al heel goed, maar hét omslagpunt kwam toen Cameron voor het eerst handgemaakte chips proefde op een strand in Hawaï. Zodra hij thuis kwam, begon hij onmiddellijk te experimenteren met traditionele bereidingen van chips. Het duurde een tijdje voor het proces geperfectioneerd was, maar uiteindelijk werd KETTLE® Chips geboren.
1987 Tijdens een zesweekse motorreis door Europa, ontdekten Cameron en zijn zoon de Britse liefde voor chips, en ze besloten Kettle Foods in Engeland op te richten.
1988 Kettle Foods UK wordt gelanceerd! We kozen Norfolk als thuisbasis om zo dicht mogelijk bij de aardappelboeren te zijn. Onze eerste vestiging was op de hoek van een oude gerenoveerde schoenfabriek in Norwich. Het "bescheiden" begin van KETTLE® Chips in het Verenigd Koninkrijk.
1989 Tijdens een etentje in Bennigan's, een restaurant in het natuurgebied van Norfolk Broads, ontmoet Cameron de eigenaar en chef-kok van het restaurant, Chris Barnard. Hij herkent in hem een echte passie voor authentieke recepten en ingrediënten. Chris, die Cameron's visie deelt, besluit om zijn keukengerei en kookboeken in te pakken en ons te helpen bij het opzetten van de Britse tak van Kettle Foods.
Sindsdien heeft Chris zijn talrijke talenten en ruime ervaring niet alleen gebruikt om al onze recepten te bedenken, maar ook om zorgvuldig een goede leverancier voor ieder ingrediënt te vinden.
1993 We besloten om onze lekkere chips ook naar onze overzeese Europese buren te brengen via geselecteerde importeurs en distributeurs van kwaliteitsproducten.
1997 Lancering van een van onze meest populaire smaken - de klassieker Zeezout & Balsamico Azijn.
1998 Voor Kerstmis werd de allereerste seizoenseditie van KETTLE® Chips gelanceerd - Blue Stilton & Port. Deze nieuwe smaak, die enkel te verkrijgen was van oktober tot december, was een onmiddellijk succes en trouwe fans van KETTLE® Chips praten er nog steeds over.
1999 Aangemoedigd door het succes van Blue Stilton & Port besloten we om van deze seizoensedities een vaste traditie te maken en in de zomer van 1999 lanceerden we de smaak New Patatoes with Butter & Mint. Dit werd gevolgd door de warm onthaalde terugkeer van de Blue Stilton & Port tijdens de kerstperiode, waarvoor we goud wonnen in de Britse wedstrijd 'Great Taste Awards'.
2002 Tien jaar nadat Kettle Foods Ltd zijn uitbreiding naar Europa was begonnen, is het merk onder andere te koop in Nederland, België, Frankrijk, Duitsland, Italië, Malta en Portugal. Buiten Europa zijn KETTLE® Chips ook te koop in Canada, de Caraïben, Singapore en diverse andere regio's wereldwijd. En de lijst blijft maar groeien!
2004 Omwille van de stijgende populariteit van onze chips lanceerden we een speciale reeks voor Europa, met nieuwe smaken zoals Sea Salt, Rosemary & Garlic. De verpakking werd voorzien van verschillende Europese talen.
2007 De eerste Europese website werd gelanceerd. We wilden onze klanten de mogelijkheid bieden om ons te vertellen wat ze van onze chips vinden, en hen meer informatie geven over ons en over wat we doen, zo werd www.kettlechips.eu geboren!
2008 Een goed jaar voor ons. KETTLE® Chips zijn in Europa in meer winkels dan ooit te verkrijgen, zodat meer en meer mensen van onze lekkere handgemaakte chips kunnen genieten!
2009 KETTLE® Chips zijn nu beschikbaar in bijna 20 landen in Europa en het Midden-Oosten.
2010 We zijn blij te kunnen mededelen dat we sinds kort deel uitmaken van de Amerikaanse groep Diamond Foods. Diamond Foods is producent van diverse snackproducten zoals nootjes en zoutjes. Als u ooit in de Verenigde Staten bent geweest, heeft u beslist een van hun merken gezien - Emerald® -nootjes en Pop Secret® -popcorn.
We zijn erg opgetogen over onze toekomst met Diamond Foods, want we delen dezelfde passie voor lekkere producten en kwaliteit.
